Platform Vlieghinder Kennemerland
 

Minister Madlener: besluit over Lelystad Airport niet langer uitstellen, luchthaven is er klaar voor

 |
 Geplaatst door: Redactie (Wim) 
 |
 Bekeken: 227 
|
 luchtvaartnieuws.nl - 18-01-2025 
Lelystad_einde_hvs.jpg

Een relevant gedeelte uit het interview

In een groot interview met Luchtvaartnieuws Magazine laat minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat) er geen misverstand over bestaan dat het kabinet nog dit jaar zal besluiten over de opening van vliegveld Lelystad en het spoedig verlenen van een natuurvergunning. Het probleem van de laagvliegroutes is volgens hem zo goed als opgelost.

Binnen enkele jaren kunnen vanaf Lelystad 10.000 vluchten per jaar worden uitgevoerd. Madlener: “De luchthaven is er klaar voor. In de gemeente Lelystad en de provincie Flevoland is daarvoor een groot draagvlak. Het heeft al lang genoeg geduurd, zou ik willen zeggen.”

De minister trekt in dit dossier samen op met de collega-bewindslieden van Defensie – minister Ruben Brekelmans (VVD) en staatssecretaris Gijs Tuinman (BBB) – die Lelystad ook voor de militaire luchtvaart (F-35’s) willen gebruiken. De businesscase voor de luchthaven is daardoor makkelijker rond te krijgen, bijvoorbeeld door een gezamenlijke meteorologische dienst en gecombineerde luchtverkeersleiding.

Madlener: “Defensie heeft gewoon luchthavencapaciteit nodig. Lelystad kan daarin voorzien. Daar ligt dus ook een nationaal belang. In Eindhoven zie je hoe goed civiele en militaire luchtvaart samenwerken.”

Bekijk bericht op "luchtvaartnieuws.nl - 18-01-2025"

Reacties op dit bericht

Geplaatst door 12kwadraat uit Castricum

Volgens mij wordt ons mooie land vernietigd door dit soort lieden.

Geplaatst door ir. B. van Marlen uit Uitgeest

De conclusie is geheel juist: ons mooie land wordt inderdaad vernietigd door dit soort lieden. Ik heb met de omwonenden te doen, want ze gaan dezelfde ellende ondervinden als wij in de regio Kennemerland. Het begint met 10000 vliegbewegingen maar binnen no-time worden het er meer, en wel vanaf 05:00 h tot 01:00 h. U denkt toch niet dat die vakantievliegers nu ineens wel 2x rondgaan i.p.v. 3x per etmaal. Voeg daarbij de waanzinnige herrie van de F35 en het lot van regio Lelystad is bepaald. Madlener zal er nooit wakker door worden gejankt of gedreund, en de CEOs van al die mooie nieuwe bedrijven zullen er wel voor zorgen dat ze zelf niet onder de vliegpaden gaan wonen. Het credo blijft nog steeds: zelf er dik aan verdienen en de kosten afwentelen op anderen!

Geplaatst door Anoniem1 uit Nederland

Besluit zou eerst begin dit jaar komen,lelystad moet open. Maar men krijgt het niet rond dus besluit dat lelystad open gaat heeft wat vertraging.

Zowel de bbb als de overige christelijke partijen zijn nodig voor meerderheid in kamer.

F35 over het ijselmeer naar vliehors of toch naar oosten en nieuw oefengebied bij drente. Voor dat laatste is duitsland nog niet klaar

Reageren?

Let op! Door het plaatsen van een reactie gaat u akkoord met onze huisregels.