Platform Vlieghinder Kennemerland
 

Heiloo, Castricum en Uitgeest vragen minister om actie tegen vliegverkeer

 |
 Geplaatst door: Redactie (Wim) 
 |
 Bekeken: 236 
|
 beatfm.nl - 02-02-2025 
PVRC_-_mannetje_kaal-2.jpg

Naar aanleiding van de raadsmotie 'Aanpak vlieghinder Schiphol' heeft de gemeente Heiloo, samen met de gemeenten Castricum en Uitgeest, een gezamenlijke brief gestuurd naar de minister van Infrastructuur en Milieu. Hierbij is de minister verzocht om aan te geven hoe hij zich inzet om recht te doen aan de uitspraak van de rechtbank en daarmee aan de belangen van inwoners met betrekking tot hinder en gezondheidsschade door vliegverkeer. Een afschrift van de brief met bijbehorende moties is verzonden aan de provincie Noord Holland en het Bestuurlijke Regie Schiphol.

Het verzoek om direct en onverkort uitvoering geven aan het vonnis getuigt van steun aan Stichting Recht op Bescherming tegen Vliegtuighinder die voor de belangen van inwoners in de Schipholregio, ook die van Heiloo, opkomt. Door de voorzitter van de regio, wethouder René Oud van de gemeente Uitgeest, is opgeroepen om als stichting een proactieve rol aan te nemen bij het bepleiten van een substantiële vermindering van de hinder van vliegverkeer conform de wettelijke en rechterlijke kaders.

Bekijk bericht op "beatfm.nl - 02-02-2025"

Reacties op dit bericht

Geplaatst door ir. B. van Marlen uit Uitgeest

Limmen, Heenskerk, Akersloot, Assendelft en Wormer kunnen aan dit lijstje worden toegevoegd. We krijgen hierop geen goed antwoord. Men zal berekenen dat de geluidsbelasting met 15% gaat afnemen in de Schiphol regio, terwijl de herrie simpel naar onze gemeenten wordt verplaatst onder vaste routes. De piekwaarden zijn weliswaar wat lager maar de aantallen zullen moordend hoog gaan worden. Zit je eenmaal onder zo’n route dan kom je er ook nooit meer vanaf en gaat alle toekomstige groei over u heen, met steeds korter wordende perioden tussen twee opeenvolgende vliegtuigen.

Het is een heel vies spel en getuigt van een smerige hufterigheid! En dan noemt zo’n ministers zich ook nog ‘de minister van verbetring, geen veslechtering’. Je moet de gore moed maar hebben.

Vergeet niet dat de luchtvaartmaatschappijen zich in de RBV-zaak proberen te wringen als belanghebbende en de VVD-motie is aangenomen dat de luchtvaart- en reisbranche een zegje moet hebben in de MRS, wat tekenend is een heel vals.

Reageren?

Let op! Door het plaatsen van een reactie gaat u akkoord met onze huisregels.