Platform Vlieghinder Kennemerland
 

Politiek geeft groen licht voor overname vliegveld (Maastricht Aachen Airport)

 |
 Geplaatst door: Wim 
 |
 Bekeken: 1129 
|
 l1.nl 
Politiek geeft groen licht voor overname vliegveld (Maastricht Aachen Airport)

De Limburgse politiek geeft groen licht voor de overname van Maastricht Aachen Airport.
In een statencommissie sprak een ruime meerderheid zich daarvoor uit.

35 van de 47 zetels
Behalve van de collegepartijen CDA, VVD en PvdA kreeg het voorstel steun van de PVV en de eenmansfracties van 50Plus, Universele Seniorenpartij en de Partij voor Leefbaarheid en Democratie. Samen zijn die partijen goed voor 35 van de 47 statenzetels.
Het provinciebestuur wil het noodlijdende vliegveld in Beek vanaf 1 juli overnemen om daarna een exploitant te zoeken. De provincie blijft de veiligheidskosten betalen en wordt eigenaar van de infrastructuur.
Ze wil daar de komende 10 jaar 45 miljoen euro voor uittrekken.

Twijfel
Vorige week twijfelde een aantal partijen nog of hield de kaarten tegen de borst. Zo zag coalitiepartij PvdA het doorgaan met passagiersvluchten niet zitten.
Maar omdat de direct betrokken gemeenten in Zuid-Limburg dat wel zien, gaat de PvdA toch akkoord. Bovendien is het doorgaan met passagiers een voorwaarde voor een jaarlijkse bijdrage van 6 ton van de 4 gemeenten.

Passagiers
Ook staat in het voorstel zelf dat over 2 jaar wordt gestopt met passagiersvluchten als er geen exploitant is gevonden.
Op 16 mei neemt het Limburgs Parlement een definitief besluit over de steun aan het vliegveld.


Reacties op dit bericht

Geplaatst door Wim uit Castricum

De failliete boel kost slecht € 45.000.000 gemeenschapsgeld(+ structureel de kosten voor veiligheid en infra), maar dan heb je wel wat. Dit laatste (het "wat") is nog niet geheel duidelijk, maar ja, je kunt later altijd nog zeggen dat "we" hebben ervan geleerd.