Platform Vlieghinder Kennemerland
 

KLM gaat de strijd aan met prijsvechters

 |
 Geplaatst door: webbeheer 
 |
 Bekeken: 1000 
|
 Elsevier 
KLM gaat de strijd aan met prijsvechters

Publicatiedatum: zaterdag 23 oktober 2010 10:28

KLM gaat meer vluchten aanbieden naar populaire weekendbestemmingen als Barcelona, Milaan, Berlijn en Madrid. De luchtvaartmaatschappij wil hiermee de strijd aangaan met prijsvechters als easyJet.

Door op grote schaal extra en vooral spotgoedkope vluchten naar populaire Europese steden te lanceren wil de maatschappij voorkomen dat goedkope luchtvaartbedrijven te veel macht krijgen op Schiphol.

Agressiever
‘Ons wereldwijde netwerk is cruciaal, maar we beseffen dat we ook de Nederlandse toerist weer meer aan ons moeten binden,’ zegt KLM-directeur Bram Gräber in De Telegraaf. ‘Daarom gaan we samen met dochter transavia.com nog agressiever en tegen nog scherpere prijzen de concurrentie aan. Onze thuismarkt verstevigen.’
KLM zet in op meer dan honderd extra KLM-vluchten per week naar bestemmingen als Barcelona, Milaan, Berlijn en Madrid, die populair zijn als weekendtrip. Een retourtje zal straks in veel gevallen nog geen honderd euro gaan kosten.

Conflict
Het luchtvaartbedrijf is niet tevreden over het nieuwe beleid van Schiphol, waarin internationale passagiers per 1 april 2011 bij hun overstap zwaarder worden belast. Ook wil Schiphol meer prijsvechters aantrekken om zo de stille daluren te vullen.
KLM denkt hier op in te spelen door zelf prijsvechter te worden. ‘Ons plan is ook gunstig voor Schiphol omdat we onze vluchten efficiënter en beter over de dag spreiden. De pieken worden minder,’ aldus Gräber


Reacties op dit bericht

Geplaatst door Erwin von der Meer uit Castricum

Helaas moet ik concluderen dat het Alderstafeladvies, dat door alle partijen (Schiphol, KLM, Luchtverkeersleiding, de Provincie, de Gemeenten en de bewoners)onder voorwaarde van "één en ondeelbaar" werd geaccordeerd, blijkbaar wel geldt voor de bewoners maar niet meer voor Schiphol en de KLM. Afgesproken werd toch dat een verdere groei op Schiphol voorbehouden werd aan vliegbewegingen ter ondersteuning van de voor het internationale KLM netwerk belangrijke "hub functie". Low cost vluchten (o.a. de vakantievluchten en de goedkope chartermaatschappijen)zouden worden uitgeplaatst naar Lelystad of Eindhoven. Alleen kwalitatief hoogwaardige vluchten op Schiphol. Nu de groei op Schiphol niet zo snel gaat als de Schipholdirectie zou willen lonkt men met aantrekkelijke tarieven naar de low cost maatschappijen. De KLM vindt dat maar niets. De KLM zou toch de hoofdrolspeler blijven met zijn internationale netwerk op het gebied van kwalitatief hoogwaardige vluchten. Dat was immers toch ook afgesproken in het Alderstafelaccoord. Maar daar hoor je niets meer over. Wel dat de KLM dan maar ook dit soort vluchten op Schiphol gaat doen teneinde zijn soort monopoliepositie te kunnen behouden. En de gemaakte afspraken in het Alderstafelaccoord dan? Ja dus nu even niet. En wat doen de bewoners aan de Alderstafel? Gewoon doorgaan en geen kritische kanttekeningen maken want anders hoor je er niet meer bij. Karakterloos? Best wel