‘Geluid onschuldig aan vlieglawaai’

SCHIPHOL Geluidsoverlast van vliegtuigen wordt niet veroorzaakt door het geluid zelf, maar door de nadruk die beleidsmaker daarop leggen.
Dat blijkt uit het promotieonderzoek van UvA-student Christian Bröer. Hij onderzocht in Nederland en Zwitserland hoe beleidsmakers de afgelopen vijftig jaar met geluidsbelasting omgaan.
De Zwitsers blijken dezelfde vliegtuiggeluiden anders te ervaren omdat zij niet op het geluid worden geattendeerd. Overigens ligt de schuld niet alleen bij de overheid, maar ook bij luchtvaartbedrijven, wetenschappers en actiegroepen.
[noot redactie vlieghinder: De onderzoeks- CV van de heer Bröer vindt u ==> hier.]
Discussielink de Telegraaf ==> hier.
Ander draadje op onze website: ==> hier.
Geplaatst door L.R. Aalegeiz uit Spaarndam
Zou het verschil met Zwitserland zijn dat daar bergen staan die vliegtuiggeluid tegenhouden? Of dat het oppervlak met al dat reliëf hele andere waarden geeft qua geluid?