Platform Vlieghinder Kennemerland
 

Economisch noodzaak uitbreiding Lelystad Airport is wankel

 |
 Geplaatst door: Wim 
 |
 Bekeken: 1737 
|
 geenvlieg routesbhz.nl 
Economisch noodzaak uitbreiding Lelystad Airport is wankel

** Corendon: komen ze wel of niet naar Lelystad Airport?
——————————————————————————————
Afgelopen week was er een hoop onduidelijkheid. Volgens het Haarlems dagblad zou Corendon de eerste luchtvaartmaatschappij zijn die vanaf Lelystad Airport zou gaan vliegen. Kort daarom gaf Corendon een schriftelijke verklaring uit: “Wij komen niet naar Lelystad Airport en zijn tegen uitbreiding van Lelystad Airport”.
In het artikel “Corendon: komen ze nu wel of niet naar Lelystad Airport” http://blogspot.us5.list-manage.com/track/click?u=6581e6426bd2818c806c52737&id=251ec2ed7d&e=8430cfa103 wordt het nog eens op een rijtje gezet.

** PR bezoek minister Schultz brengt luchthaven Lelystad niet dichterbij
——————————————————————————————
Op 10 maart bracht minister Melanie Schultz van Haegen (Infrastructuur en Milieu) onverwacht een PR bezoek aan Lelystad. Tijdens dit PR bezoek werden reeds gemaakte afspraken over onder andere een extra afrit op de A6 voor Lelystad Airport opnieuw bevestigd. De afspraken zijn niet nieuw en maken onderdeel uit van een allang lopend traject SAAL.
Lees het artikel ‘PR bezoek minister Schultz brengt Luchthaven Lelystad niet dichterbij’ http://blogspot.us5.list-manage.com/track/click?u=6581e6426bd2818c806c52737&id=986fe775ac&e=8430cfa103


** Economische basis Luchthaven Lelystad is wankel
——————————————————————————————
De afgelopen weken was er een stroom van negatieve berichten over de uitbreiding van Lelystad Airport. De luchtvaartmaatschappijen vinden het onnodig en te duur en willen niet naar Lelystad verhuizen. Ook economen hebben zich kritisch uitgelaten. In het artikel ‘economische basis Luchthaven Lelystad is wankel’ http://blogspot.us5.list-manage1.com/track/click?u=6581e6426bd2818c806c52737&id=d150130768&e=8430cfa103  wordt het nog eens op een rijtje gezet.

**Lokale politiek doorslaggevend voor groei Lelystad Airport
——————————————————————————————
‘De uitbreiding van Lelystad Airport? Daar gaan wij helemaal niet over’ hoor je regelmatig uit de mond van lokale politici.

“De lokale politiek heeft echter grote invloed op de uitbreiding van Lelystad Airport” aldus Frank Pels op zijn weblog http://blogspot.us5.list-manage1.com/track/click?u=6581e6426bd2818c806c52737&id=633a9676ba&e=8430cfa103 :

“Het formele luchthavenbesluit wordt inderdaad genomen door de minister en de tweede kamer. Maar voor een dergelijk groot project zijn vele andere vergunningen en procedures nodig. Denk hierbij aan onder andere het bestemmingsplan, milieuvergunningen, bouwvergunningen en forse investeringen en aanpassingen van de infrastructuur. En op al deze punten kan de lokale overheid dwarsliggen, vertragen, geen geld beschikbaar stellen, bezwaar aantekenen en dus langdurig traineren. En dat is precies de reden dat Hans Alders met zijn Alderstafel is neergestreken in Flevoland. Hans Alders zorgt met zijn Aldertafel ervoor dat alle lokale overheden vooraf instemmen om zo eindeloze procedures te voorkomen. Dit ‘regionale draagvlak’ is één van de belangrijke pijlers onder het project. En nu gaat het toch al niet zo goed met de luchthaven, er is namelijk geen luchtvaartmaatschappij die naar Lelystad wil. Als de lokale overheden ook afhaken is het project voorbij. Zonder ‘regionaal draagvlak’ geen uitbreiding van luchthaven Lelystad.

De lokale politiek kan het luchthavenproject tot in het oneindige vertragen en traineren. Ik heb allerlei nuttige suggesties op dit terrein. Een luchthaven tegenhouden kan best, maar dat moet de politiek dan natuurlijk wel willen.

Ook kunnen de lokale politici flink stampei maken bij hun collega’s in de Tweede Kamer. In verkiezingstijd is dat extra effectief.”

Aankomende woensdag zijn er gemeenteraadsverkiezingen. Hier lees je in een handig overzicht de standpunten van alle deelnemende partijen in Dronten over de uitbreiding van Luchthaven Lelystad. http://blogspot.us5.list-manage.com/track/click?u=6581e6426bd2818c806c52737&id=3d12ca1ddd&e=8430cfa103

GroenLinks en Leefbaar Dronten hebben het volgende laten weten aan Geenvliegroutesbhz.nl:

Paul Vermast (GroenLinks): “GroenLinks is als enige parij al meer dan tien jaar zowel in de gemeenteraad, in Provinciale Staten en in de Tweede Kamer, fel tegen de uitbreidingsplannen van de Luchthaven Lelystad. De luchthaven levert onze gemeente enkel herrie, stank en overlast op terwijl de beloofde groei in banen misschien niet eens plaats zal vinden. Op initiatief van GroenLinks heeft de Tweede Kamer besloten onderzoek te doen naar de werkelijke werkgelegenheid. Zowel is banengroei als in het mogelijke verlies van werkgelegenheid.
De vliegroutes zoals deze nu gepresenteerd zijn waren al lange tijd onderzoek van studie. De enige manier om overlast serieus tegen te gaan is het voorkomen van de uitbreiding. Die mogelijkheid is er ook omdat er door het kabinet en de Tweede Kamer nog géén definitief besluit genomen is! GroenLinks in het nieuwe college zal er voor zorgen dat onze gemeente zich vanaf dat moment wél fel zal gaan verzetten tegen de voorgenomen uitbreiding.”

Jan Ammerlaan (Leefbaar Dronten):
“LD is geen voorstander van een ontwikkeling naar een groter vliegveld in de omgeving van Dronten. Voor Dronten levert het niets op….. Zowel het inkomende als vertrekkende verkeer komen laag over Dronten met veel overlast als gevolg. Daarom willen wij ons hiertegen verzetten.”

** Aanbevolen links voor de verkiezingen:

* de verkiezingswebsite van omroep Flevoland http://blogspot.us5.list-manage.com/track/click?u=6581e6426bd2818c806c52737&id=5e97252460&e=8430cfa103

* de stemwijzer ‘de stem van’ http://blogspot.us5.list-manage.com/track/click?u=6581e6426bd2818c806c52737&id=6f4a57dfc5&e=8430cfa103


Reacties op dit bericht