Platform Vlieghinder Kennemerland
 

Onrust over Schipholoverleg na noodkreet topman Jos Nijhuis

 |
 Geplaatst door: Wim 
 |
 Bekeken: 1359 
|
 parool.nl 
hv_overig_2712.jpeg

’We zitten vast in een doorgeslagen overlegcultuur’

De oproep van Schipholtopman Jos Nijhuis om de groei van de luchthaven met minder partijen te bespreken, leidt tot onrust onder omwonenden van de luchthaven.

We moeten stoppen met oeverloos palaveren met te veel partijen

Jos Nijhuis:'Overleg is noodzakelijk, maar beslissingen nemen te veel tijd in beslag omdat we conflicten proberen te mijden. Dat moet anders'

'Als je nu het overleg inkrimpt, dan schiet het wantrouwen rondom Schiphol ook meteen weer omhoog,' waarschuwt Amstelvener Peter Hesp, die namens bewoners in de Omgevingsraad Schiphol zit, het brede overlegorgaan dat Nijhuis maandag op de korrel nam. 'Dan krijg je weer situaties met acties, zoals in het verleden. Dat moet je niet willen.'

Volgens de Schipholtopman moet het aantal partijen waarmee over groei en overlast van de luchtvaart wordt overlegd, flink worden teruggebracht. 'We houden elkaar gevangen in een doorgeslagen overlegcultuur en verliezen momentum', aldus Nijhuis gisteren in Het Parool, naar aanleiding van zijn nieuwjaarstoespraak op maandag.

'Terwijl we zo druk zijn met polderen, worden we ingehaald door de concurrentie. We moeten de komende jaren minder partijen bij het overleg uitnodigen.'

Groei van Schiphol
De raad, waar naast omwonenden ook de luchtvaartsector, alle overheidslagen en belangengroepen als VNO-NCW en Milieufederatie Noord-Holland zitting hebben, komt voort uit de verschillende Alderstafels waarin de afgelopen tien jaar de groei van Schiphol en de regionale vliegvelden is overlegd.

Voorzitter Hans Alders laat weten 'kennis te hebben genomen' van de uitspraken van Nijhuis. Een jaar na de introductie van de Omgevingsraad werkt hij alweer aan een nieuwe opzet van het overleg, die later deze maand aan de deelnemers wordt gepresenteerd.

Cees van Ojik, huisarts in ruste te Zwanenburg en eveneens bewonersvertegenwoordiger in de Omgevingsraad, kan zich niet voorstellen dat Nijhuis met zijn oproep op de tientallen bewonersgroepen doelt, die via tien gekozen vertegenwoordigers een flink deel van de 56 leden tellende raad vormen.

'Dit overleg is juist bedoeld om bewoners, politiek en indus­trie samen te brengen. Dan moet je geen partijen uit willen sluiten. Over zo'n belangrijk probleem als vliegoverlast moet met iedereen gepraat worden.'

Beter stroomlijnen
Hij kan zich wel vinden in de oproep het overleg beter te stroomlijnen. 'Wij vinden ook dat het minder kan. Je moet niet altijd alles met veertig, vijftig deelnemers willen regelen. Kies daarvoor de partijen uit die de afgelopen jaren hebben aangetoond actief met het overleg bezig te zijn.'

Hesp maant tot voorzichtigheid. 'Er zijn veel partijen in de raad, maar die hebben allemaal een relevant belang. Je moet de groei van Schiphol niet op stel en sprong willen regelen. Het gaat hier om zware industrie. Niet om economische groei, maar om het beperken van overlast. Daarvoor moet je de tijd nemen.'

(Door: Herman Stil)

Bekijk bericht op "parool.nl"

Reacties op dit bericht

Geplaatst door Wim uit Castricum

Ikke, ikke en de rest kan stikken.

Geplaatst door de Vries

Jaja...

De heer van Ojik: "Dan moet je geen partijen uit willen sluiten."

Daarna:

"Wij vinden ook dat het minder kan. Je moet niet altijd alles met veertig, vijftig deelnemers willen regelen".

De heer van Ojik bedoelt eigenlijk dat iedereen die hem in de weg zit (niet voor Zwanenburg is) niet mee mag doen.

Jos Nijhuis: "Overleg is noodzakelijk, maar beslissingen nemen te veel tijd in beslag"

?!?!?!

Prima, maar dan moeten beslissingen die voor de bewoners van belang zijn ook sneller genomen worden! Als bewoners met een voorstel komen dan raakt men verstrikt in een wirwar van regels en allerlei partijen.